Παίκτης του Survivor κέρδισε χτες 2 χρυσά και έκανε και 1 παγκόσμιο ρεκορ; Ποιος είναι;

Παίκτης του Survivor κέρδισε χτες 2 χρυσά και έκανε και 1 παγκόσμιο ρεκορ

Πώς τα κατάφερε ο πρώην παίκτης του Survivor και επέστρεψε στην ενεργό δράση μετά το Survivor; Απίστευτο παγκόσμιο ρεκόρ και δύο χρυσά μετάλλια.Σάρωσε τα μετάλλια  ο πρώην παίκτης στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κολύμβησης Masters που διεξάγεται στην πόλη Γκουάνγκτζου της Νότιας Κορέας και άφησε άφωνη όλη την χώρα!

Ο Γιάννης Δρυμωνάκος κατέκτησε δύο χρυσά κι ένα ασημένιο μετάλλιο πετυχαίνοντας και νέο παγκόσμιο ρεκόρ, επιτεύγματα που αποδεικνύουν ότι παραμένει στην ελίτ της παγκόσμιας κολύμβησης.

Ο αθλητής της Team Garmin Greece Γιάννης Δρυμωνάκος πραγματοποίησε την καλύτερη εμφάνιση του στα 400 μικτή ατομική όπου μετά από μία έξοχη κούρσα κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με 4:36.66, επίδοση που αποτελεί παγκόσμιο ρεκόρ για την κατηγορία 35-39!

Χαρακτηριστικό της διαφοράς κλάσης του Δρυμωνάκου με τους υπόλοιπους αθλητές είναι ότι άφησε 10 δευτερόλεπτα πίσω τον δεύτερο κολυμβητή, τον Βραζιλιάνο Σεβιέρι!

ΑΝΕΚΔΟΤΟ: Στο βασίλειο του Βασιλιά Αρθούρου ένας Ιππότης θέλει να ΜΠΙΠ…. της βασίλισσας. Πολύ γέλιο