ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!! Γι’ αυτό σε λένε ΘΡΥΛΟ! Επική πρόκριση στο Λονδίνο ο Ολυμπιακός-ΟΛΑ ΤΑ ΓΚΟΛ

Επική πρόκριση στους 16 του Europa League πέτυχε ο Ολυμπιακός ο οποίος νίκησε μέσα στο Emirates την Άρσεναλ με σκορ 1-2 στην παράταση με γκολ του Ελ Αραμπί. Στο 53′ είχε σκοράρει ο Σισέ μετά απο κόρνερ του Βαλμπενουά. Μεγάλη ευκαιρία έχασε η Άρσεναλ στο 123′ με τον Aubameyang.

Χάρη στη γκολάρα του Ελ Αραμπί στο 120′, ο Ολυμπιακός έριξε στο καναβάτσο την Άρσεναλ και με το 2-1 προκρίθηκε στους «16» του Europa League.

Πραγματικά αυτά μόνο ο Ολυμπιακός των τελευταίων ετών μπορεί να κάνει. Να πηγαίνει μέσα στο Λονδίνο, στην έδρα της Άρσεναλ μετά από ήττα στο “Καραϊσκάκη” με 0-1 και να παίρνει την πρόκριση με νίκη στο κανονικό παιχνίδι και τεράστια πρόκριση στην παράταση με διπλό και νίκη με 1-2 στο τελευταίο λεπτό της παράτασης!

Δείτε τα καλύτερα του αγώνα και τα γκολ στο παρακάτω βίντεο

Δεύτερη φορά που “σκοτώνει” την Άρσεναλ σε ευρωπαϊκό παιχνίδι και μάλιστα μέσα στην έδρας όπως το 2015!

Η κλήρωση για τον επόμενο αντίπαλο του Ολυμπιακού είναι σήμερα το μεσημέρι στις 14.00